Webhosting pro WordPress

Samotná instalace WordPressu na webhosting dnes není nijak složitý proces, protože instalátor WordPressu je dnes už standardním vybavením webhostingů a platí to i pro ty české. Jako příklad uvádím video, kde je, mimo jiné, vidět tento proces v prostředí jednoho z našich známých hostingů.

Složitějším krokem je zvolit z velmi široké nabídky konkrétní hostingovou službu. Zvlášť, pokud nás nelimituje jazyková bariéra a nejsme tak omezeni pouze na služby s českým jazykovým prostředím.

Výběr hostingu

Provést rozhodnutí o hostingu pro WordPress web není vůbec jednoduchý úkol. Můžete se sáhodlouze snažit porovnávat jednotlivé nabídky sami podle parametrů a hodnocení uživatelů. Nebo naopak dáte na radu některého ze zkušených webových tvůrců, který vám doporučí svoji vyzkoušenou a oblíbenou variantu. Vaše rozhodnutí může také vzejít z výsledku některého zveřejněného porovnání hostingů. Možností přístupu je jistě ještě víc.

Tento článek si neklade za úkol doporučovat některý z hostingů nebo je porovnávat, ale spíš ukázat možnosti, jak se v tom zorientovat.

Porovnávání hostingů

Pokud byste se chtěli pustit do vlastního porovnávání parametrů tak, abyste nebyli ničím ovlivněni, potom by se vám mohla hodit stránka umožňující vyhledáváním hostingů a jejich vzájemné porovnávání.

Na internetu jsou zveřejňované nejrůznější žebříčky, recenze nebo testy hostingových služeb zaměřených na WordPress. V těchto článcích jsou hostingy porovnávané podle svých parametrů a zkušeností autorů. Je tak možné, opírat se o to při výběru. Následuje několik takových českých článků z poslední doby.

Jaký je ideální hosting na WordPress?ecommercebridge.cz/jaky-je-idealni-hosting-na-wordpress
Který hosting vybrat pro hostování WordPress webu?webhostingcentrum.cz/nejlepsi-wordpress-webhosting
Jak si vybrat nejlepší hosting (nejen pro WordPress)jurosko.cz/nejlepsi-hosting-pro-wordpress
Srovnání nejlepších Hostingů/Webhostingů 20215nej.cz/srovnani-webhostingu
Hostingy – které jsou pro provoz WordPressu a Divi nejlepší? A které naopak nedoporučuji?hedviga-nosalova.cz/hostingy

Jestliže bychom rozšířili svoji oblast i mimo Česko, pak by se samozřejmě nabídka mnohonásobně rozšířila. Uveďme zde alespoň nejzákladnější nabídku tří známých hostingů ze serveru WordPress.org.